MIŁOŚĆ W CZASACH WIRUSA, czyli śluby i wesela podczas kwarantanny i koronawirusa

MIŁOŚĆ W CZASACH WIRUSA, czyli śluby i wesela podczas kwarantanny i koronawirusa

ODWOŁYWAĆ, PRZEKŁADAĆ, CO ROBIĆ?

To, co doradzam teraz wszystkim Młodym Parom to zachowanie spokoju, opanowanie i cierpliwość. Sytuacja, w której wszyscy w branży ślubnej się znaleźliśmy, nie jest dla nas łatwa. W związku z tym ja, jak i inni konsultanci ślubni oraz współpracownicy z branży głęboko wierzymy w to, że będzie dobrze. Wszelkie działania, które są teraz podejmowane mają cel i musimy się do nich zastosować, aby wszystko już niedługo wróciło do normy. Od soboty 14 marca przez najbliższe 14 dni obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, ale nie obejmuje on wesel i spotkań rodzinnych. Chodzi tu o definicję zgromadzenia publicznego zgodnie z ustawą z 2015 roku, a wesele takim zgromadzeniem nie jest. Teraz wszyscy odetchną z ulgą czytając to , ale pamiętajmy o kilku aspektach. Bezsprzecznie zdrowie- dbajmy o siebie i innych! Poza tym, gdzie zorganizować takie wesele, skoro zgodnie z ostatnim rozporządzeniem wszelkie lokale nie mogą prowadzić działalności gastronomicznej? Dlatego uważam, iż marcowe, a nawet kwietniowe śluby i wesela należy przełożyć, a właściwie to muszą być przełożone. Sytuacja rozwija się dynamicznie, więc z majowymi uroczystościami możemy się jeszcze wstrzymać szczególnie. Finalnych ustaleń z lokalami dokonujemy zawsze na około 2 tygodnie przed weselem, ale jeśli macie czuć się dzięki temu bezpieczniej i nie stresować- przełóżcie! Warto też wspomnieć o USC, które wprowadzają swoje regulacje. W wielu z nich może pojawić się tylko Młoda Para z świadkami, w niektórych mogą pojawić się również rodzice i/ lub fotograf. Ale tutaj należy kontaktować się ze swoim urzędem w celu uzyskania szczegółowych informacji.

CO MOGĘ WAM PORADZIĆ JAKO WEDDING PLANNER

Ja doradzam przede wszystkim spokój i racjonalne myślenie. Moje Pary otrzymały ode mnie wiadomości, wskazówki i wsparcie. Ale powracając do odwoływania- to bardzo istotne- NIE ODWOŁUJEMY A PRZEKŁADAMY. Część z Was, która samodzielnie wszystko organizuje, robi to często dwa lub trzy lata. Z pomocą konsultanta ślubnego trwa to oczywiście dużo krócej. Ale w obu przypadkach emocje, radość i ilość pracy w to włożona jest ogromna. Dlatego apeluję o przekładanie, a nie odwoływanie! I tu warto rozmawiać z usługodawcami- dialog jest kluczem do sukcesu. Przede wszystkim zacznijmy od lokalu- szukajmy wolnego terminu, np. w czwartek, piątek lub niedzielę lub nawet w inne dni tygodnia. Uwierzcie mi, iż są miejsca, które organizują wesela i poprawiny siedem dni w tygodniu. Jeśli się nie uda, to szukajcie wolnych terminów w okresie jesień- zima 2020 roku lub zima- wiosna 2021. Ważne jest to, aby było to jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego sezonu ślubnego. Gdy ustalicie nowy termin, dopiero rozmawiajcie z fotografem, kamerzystą, zespołem/ dj’em i innymi podwykonawcami. Dla każdego jest to trudna sytuacja, więc wierzę w to, że każdy z branży będzie starał się odnaleźć złoty środek

WSKAZÓWKI PRZY PRZEKŁADANIU ŚLUBU I WESELA

Gdy zaczynacie przekładać swoje wesele, to możecie niestety napotkać problemy. Jeśli jeden z Waszych usługodawców, np. fotograf będzie niedostępny w nowym terminie, to poproście go o polecenie kolegi/ koleżanki. W tej branży się wspieramy i często nawzajem polecamy, a w tej sytuacji może być to bardzo pomocne. Kolejną moją wskazówką może być to, abyśmy pytali usługodawców, czy w ramach podpisanej umowy jest szansa, aby wpłacony zadatek możemy wykorzystać przy innej okazji. Jest to świetne wyjście, np. przy usługach makijażystek, fryzjerek, czy cukierników. Pamiętajcie też, aby przy nanoszeniu zmian w umowach spisywać aneksy- to bardzo ważne, aby nie dokonywać zmian tylko ustnie. Takie zmiany na ogół będą dotyczyły w Waszym przypadku zmiany daty uroczystości oraz płatności- ich terminy również mogą ulec zmianie.

Ja osobiście liczę na dialog, przesunięcia terminów, polecenia kolegów z branży- wspierajmy się nawzajem!   Jeśli jednak napotkacie problemy, będzie Wam ciężko znaleźć nowego odpowiedniego usługodawcę, to nie bójcie się poprosić o pomoc specjalistę z branży ślubnej, czyli konsultanta ślubnego. Pamiętajcie, że dla nas dobro wszystkich Młodych Par jest teraz najważniejsze, aby każdy z nas mógł przetrwać ten kryzys w spokoju.

Leave a Reply

Zamknij Menu