JAK ODMIENIĆ PRZYJĘCIE WESELNE po raz drugi?

JAK ODMIENIĆ PRZYJĘCIE WESELNE po raz drugi?

Pamiętacie mój poprzedni wpis dotyczący ciekawych alternatyw na fotobudkę? Dzisiaj zamierzam omówić słynną księgę gości. Co Wy na to?

 

Moim parom staram się doradzać jak najlepiej i uczynić tym ich wesela niezapomniane i atrakcyjne dla ich gości. Księga gości jest u każdego, więc znajdźmy razem ciekawą alternatywę.

  1. Drzewo na odciski palców (dziękuję mojej cudownej Pannie Młodej za zdjęcie 🙂 )

Idealna zabawa dla małych i dużych. Kupujemy farby do ciała, mokre chusteczki, plakat z drzewem i działamy! Nasze odciski tworzą liście tego drzewa. Efekt końcowy? Fenomenalny. Taka pamiątka w przeciwieństwie do klasycznej księgi gości, może stać się pięknym obrazem, który przez wiele lat będzie ozdobą Waszego domu.

 

2. Życzenia w butelce

Każdy zna słynny list w butelce, a może tak umieścić życzenia w butelce? Długopis i małe karteczki- tylko tyle wystarczy do uzyskania tej cudownej pamiątki. A do tego możecie wymyślić, iż butelkę otworzycie w pierwszą rocznicę Waszego ślubu i dopiero wtedy przeczytacie życzenia 🙂

 

3. Obraz z puzzle

Ta propozycja to wcale nie zabawa dla małych dzieci, a dla Was! Wystarczy, że goście podpiszą się na puzzle o dowolnej formie i ułożą go na planszy. Ta układanka potem może stać się cudowną pamiątką na Waszej ścianie.

Jeśli cała układanka nie zostanie zapełniona, nie martwcie się! Wystarczy, że będziecie mieć puste zapasowe puzzle, które sami później uzupełnicie.

 

4. Szkatułka na serca ze sklejki

 

Ten pomysł staje się już coraz bardziej popularny.  Podobnie jak w przypadku puzzle, goście podpisują się na kształtach wykonanych ze sklejki i wrzucają je tym razem do “szkatułki”.

 

5. Korki po winie

Kto nie lubi wina? A raczej kto lubi wino, ręka w górę! Myślę, że większość z nas, więc nie wyrzucajmy korków i poprośmy o to samo rodzinę oraz przyjaciół. Podczas wesela najbliżsi mogą się na nich podpisać, a wy? Możecie zrobić później z tego tablicę korkową.

 

6. Płyty winylowe

Świetny pomysł dla fanów muzyki. Wystarczy kilka markerów i pamiątka gotowa!

 

7. Globus/ mapa świata

A dla par kochających podróże polecam globus lub mapę świata. Zamiast książki goście podpisują się na jednym z tych dwóch przedmiotów. Powstanie z tego cudowna pamiątka na lata.

 

8. Jenga

Moja ostatnia propozycja to klocki Jenga. Tym razem coś dla miłośników gier. Jest to akurat praktyczna pamiątka, gdyż za każdym razem, jak będziecie grać, to możecie czytać życzenia od gości.

 

A Wam który pomysł najbardziej przypadł do gustu?

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *