Jakie są trendy ślubne i czy warto za nimi podążać?

Jakie są trendy ślubne i czy warto za nimi podążać?

Trendy ślubne na sezon 2018 i 2019

Mimo, iż sezon ślubny już powoli się zaczyna i wiele z Was ma już wybrane konkretne dekoracje, motywy, czy kolorystykę, to i tak postanowiłam Wam przedstawić trendy ślubne na najbliższy rok 🙂 Niektóre z nich będą dla Was oczywiste, a niektóre mogą okazać się małym zaskoczeniem. No to zaczynamy!

 

Rustykalny klimat

Tak! On nadal króluje i nadal jest na topie 🙂 Więc każdy z Was, kto kocha naturę, drewno, mech, pieńki, sznurki, gałęzie, kwiaty, owoce… moze nadal realizować swoje ślubno- weselne marzenia w tym klimacie.

Zdjęcie: Folwark Wąsowo

Oświetlenie

Bardzo ważny, jak nie  jeden z najważniejszych elementów przy wsytroju naszego przyjęcia weselnego. W tej chwili jest to zdecydowanie królujący trend- duża ilość oświetlenia w postaci żaróweczek, lampeczek, podświetlanych liter, lampionów, świec… Im więcej, tym lepiej- oczywiście wszystko w granicach rozsądku i zgodnie z motywem przewodnim naszego przyjęcia.

 

Zdjęcie: Wedding Factory

Srebro, złoto i zieleń

Dla niektórych srebro i złoto kojarzą się z kiczem, ale nic bardziej mylnego! W tym sezonie złote sztućce lub przepiękne złote podtalerze to totalny must- have. Zdradzę Wam, iż jedna z moich tegorocznych realizacji weselnych będzie powiązana z tym trendem- będzie pięknie! 🙂

Zdjęcie: Izabela Ogrodnicka
Złote podtalerze: Alex Dekoracje

Zdjęcie: Izabela Ogrodnicka
Słodki Stół: Galeria Słodkości

 

A do tego wszystkiego nadal zieleń i to w każdej postaci. Nie tylko ta klasyczna, ale i ciemno- butelkowa albo bardziej stonowana, jak w przypadku liści eukaliptusa, które coraz częściej zdobia słodkie stoły lub weselne wnętrza.

 

Zdjęcie: Alex Dekoracje

 

Pink gold powoli jest już faux pas!

Mimo, iż złoto jest w tym roku na topie, to kolor różowego złota niestety powoli odchodzi w zapomnienie. Ja osobiście uwielbiam ten odcień i staram się go jeszcze delikatnie wykorzystać w swoich eventowych realizacjach, ale powoli muszę iść z biegiem czasu i „słuchać się” trendów.

Co Wy na to?

 

 

Fiolet fiolet fiolet

To może być małym zaskoczeniem dla Was, ale fiolet to kolor, który będzie królował zarówno w roku 2018, jak i 2019 🙂 Ku Waszemu większemu zaskoczeniu, nie będzie to zwykły fiolet, a ultra fiolet! Ten odcień świetnie będzie sprawdzał się przy weselnych dodatkach. Fioletowa wstążka przy bukiecie, fioletowe żywe kwiaty na torcie, fioletowe sznurki na zaproszeniach, fioletowa mucha u Pana Młodego, czy fioletowe świece na stołach.

Zdjęcie: Izabela Ogrodnicka

 

Balony

Ja osobiście kocham balony. Uważam, że są fantastycznym dopełnieniem wszelkich dekoracji. Szczególnie jeśli możemy sobie pozwolić na ogromne balony dmuchane helem.

Warto być też pomysłowym i wykorzystać je w ciekawy sposób. Co wy na to, żeby na wielkich balonach zawiesić karteczki z numerami stółów i naziwskami gości przy nich siedzących? Świetny pomysł na noweczesną tablicę rozsadzenia gości. Co wy na to? 😉

 

Zdjęcie: Alex Dekoracje

 

Fotolustro

Jest to nowa forma fotobudki, która zyskuje coraz większą popularność. Ostatnio będąc jednym z wystawców na Ślubnym Dniu Otwartym pod Warszawą, miałam przyjemność skorzystać z usług jednej firmy oferującej fotolustro. Jednym słowem polecam! Na pewno zaskoczycie tym swoich gości, bo mimo, iż nadal jest to maszyna do robienia zdjęć, to ma ona ciekawszą i niepopularną formę.

 

Ogromne bukiety

W tym roku bukiety mają być duże i w nietypowych kształtach. Mogą być jednak ciut bardziej klasyczne, jak i w formie kaskadowej kompozycji florystycznej. Należy tylko pamiętać, iż ta druga propozycja jest kierowana do wysokich kobiet.

O bukietach ślubnych można się bardzo rozpisać, dlatego postanowiłam, iż za jakiś czas umieszczę krótki wpis tylko na ich temat 🙂 Chcecie?

 

Zdjęcie: Florysta Mateusz Mąka

 

Tekst: Izabela Ogrodnicka

Instagram Okiem Żony i Matki- Agencja Eventowa

Facebook Okiem Żony i Matki- Agencja Eventowa

Sklep online Okiem Żony i Matki- Agencja Eventowa

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *